CHRISTMAS TIME IN NEW YORK
Od momentu kiedy wylądowałam w Nowym Jorku otuliła mnie magiczna atmosfera Świąt. Wszędzie słychać kolędy i świąteczne piosenki, w tym jedną z moich ulubionych “All I want for Christmas is you“ Mariah Carey. Tym razem z lotniska nie zabrała mnie kultowa żółta taxówka, a sanie Św. Mikołaja zaprzęgnięte w tuzin reniferów;) I prawie na pewno widziałam Kevina na lodowisku pod Rockefeller Center. Zawsze chciałam poczuć tę niesamowitą przedświąteczną atmosferę. Bo chyba nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, gdzie okres przedświąteczny wygląda tak bajkowo i filmowo jak w Nowym Jorku. Kocham atmosferę Świat, swetry w renifery, gorącą czekoladę z piankami i domy oświetlone niczym chatka rodziny Griswoldów. 
Oczywiście, że znajdą się ludzie, którzy nazwą to jedną wielką konsumpcją, kiczem i komercjalizacją. Niech nazywają jeśli tak chcą, ale czy nie jest miło przejść się Krakowskim Przedmieściem i oglądać te wszystkie święcące ozdoby świąteczne i prezenty w wersji XL? Myślę, że jest!
Jeszcze kilka dni temu chodziłam kolorowymi ulicami Nowego Jorku czując się co najmniej jak w domu. Przesiąknięta nieskończoną energią tego miasta, chłonęłam jej świąteczny klimat na wszystkie możliwe sposoby (co na pewno dostrzegli Ci z Was, którzy śledzą mojego Instagrama). Choinka naRockefeller Center to chyba najbardziej oczekiwana choinka na świecie. Jest monumentalnie gigantyczna (do 30 m wysokości). Równie niebanalna jest tradycja ustawiania choinki w tym miejscu, bo sięga 1933 roku. 3-go grudnia, kiedy miało się odbyć uroczyste zapalenie światełek na tym wielkim drzewku, nad miastem krążyły liczne helikoptery, na ulicach rzesze Policjantów, a w okolicy pozamykane ulice zupełnie jak na przyjazd Prezydenta! Święto Narodowe w Nowym Jorku 🙂
Zakupowe przedświąteczne szaleństwo w stanach zaczęło się od słynnego Black Friday, który jest zaraz po święcie Dziękczynienia. Moją największą “zdobyczą” tego dnia była wymiana rozbitej szybki do iPhona za 50% ceny, która jest w Polsce. Haha! Naprawdę, to właśnie ten zakup najbardziej mnie ucieszył. A jak Wasze zakupy przedświąteczne? Macie już wszystkie prezenty? Jeśli jeszcze ich nie zrobiliście i nie macie ochoty na tłumy w centrach handlowych to gorąco polecam zakupy online nawet z 50% zniżką np w sklepie Answer.com. Aktualne rabaty w sklepach internetowych możecie sprawdzić na KodyRabatowe.pl, znajdziecie tam również takie, których nie ma nigdzie
indziej :)”
Nowy Jork ciągle jeszcze w mojej głowie. Jak mam sposób by zatrzymać ciągle te chwile? (Czytajcie dalej)
 
Nowy Jork ciągle jeszcze w mojej głowie. Zawsze najlepszą metodą u mnie na wspominanie tych miejsc było oglądanie filmów, których miejsce akcji rozgrywa się właśnie w Nowym Jorku (Kevin sam w Nowym Jorku punkt obowiązkowy, bez tego nie ma świąt!) Nie wspomnę już o obejrzeniu po raz setny Sex in the city“ czy „Gossip Girl“. 

 

Cóż, mogę tak w nieskończoność. W przerwie świątecznej planuję nadrobić zaległości serialowe i w końcu obejrzę „House of Cards“. Jeśli Wy również macie w planach kilka leniwych chwil w okresie świątecznym i chcecie obejrzećlegalniefilmy lub seriale, to to zajrzyjcie na Horizon.tv “My Prime”To pierwszy taki serwis w Polsce, oferujący legalnie ulubione seriale i filmy. Wszystkie pozycje są po polsku, tytuły dostępne są non stop i bez limitu!

 
Usługa ‘My Prime Filmy i Seriale’ to katalog ponad 1000 filmów i seriali, całych sezonów a także 500 bajek dla dzieci i około 150 filmów. O aktywności fizycznej zapomnieć również w święta nie możecie, ale czasem mały reset z gorącą czekoladą, rozpalonym kominkiem i fajnym filmem też dobrze nam zrobi. Wesołych Świąt kochani!
 

fot. Michał Kulesza / Mariusz Kępka

SET 1 | DRESS | Lana Nguyen , COAT | Coach , SHOES | Celebrity , SUNGLAESS | Zerouv
       SET 2 | BLOUSE | Mosquito , PANTS | New Look , SHOES | Nike , NAILS | Fit&Beauty