ŚNIADANIOWY KOKTAJL

Kremowa konsystencja tego koktajlu i jego pożywne składniki sprawiają, że może on być samoistnym śniadaniem. Warto o nim pamiętać mimo porannego pośpiechu, bo jego przygotowanie zajmuje zaledwie kilka minut. Jeśli nie masz czasu, żeby go wypić od razu, przelej napój do kubka termicznego i zabierz ze sobą na drogę.

SKŁADNIKI:

1 banan
200 g malin
szklanka mleka ryżowego
garść płatków owsianych
garść jagód goji

PRZYGOTOWANIE:
Wszystkie składniki mieszamy w blenderze.
6

Banan – Zawierają m.in. potas. Są równiż źródłem witaminy C i błonnika. Daje to poczucie sytości i ogranicza spożycie przez nas innych, bardziej tuczących pokarmów. Ponadto skrobia zawarta w lekko niedojrzałych, zielonkawych bananach tworzy wyścielenie błony śluzowej żołądka, dzięki temu chroni ją przed działaniem soku żołądkowego.

Maliny – są źródłem witaminy C, beta-karotenu, witamin E, B1, potasu, wapnia, fosforu, kwasów organicznych i flawonoidów. Znacząco zwiększają odporność, chronią przed infekcjami. Łagodzą biegunki i niestrawność. Mają działanie moczopędne, pomagają przy chorobach stawów. Sprzyjają utrzymaniu zdrowej skóry, kości i zębów.

Mleko ryżowe – Po napój ten sięgają głównie weganie, wegetarianie i osoby cierpiące na nietolerancję laktozy, ale także fani trendów dietetycznych. Warto nadmienić, że ma mniej wapnia i białka od mleka krowiego, za to więcej węglowodanów. Nie zawiera także cholesterolu.

Płatki owsiane – Zawierają dużą ilość węglowodanów, białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, rozpuszczalnego błonnika, lignin, witamin B1, B6 i E, cynku, żelaza i wapnia.

Jagody goji – Wyjątkowo mocny antyutleniacz. Ze względu na substancje, które zawiera, działa przeciw starzeniu się. Zawiera 18 rodzajów aminokwasów, 21 elementów śladowych, witaminę C, witaminy z grupy B, składniki mineralne: żelazo, wapń, cynk, selen, nienasycone kwasy tłuszczowe, flawonoidy oraz wiele innych.

kcal_dzial

TABELA KALORII

[table id=1 /]