TROPIKALNE SMOOTHIE

Delikatny i orzeźwiający, charakteryzuje się upajającym zapachem, który przenosi nas bezpośrednio do odległych, tropikalnych krajów. Podstawą dzisiejszego smoothie jest mango, aby podkreślić jego egzotyczne pochodzenie można podać z sokiem z limonki i imbirem. Ja zamiast limonki użyłam skórki z cytryny która zawiera nawet do 10 razy więcej witamin niż sam sok z cytryny.

SKŁĄDNIKI:

1 banan
1 mango
250 ml skoku z ananasa
łyżeczka startej skórki z cytryny

PRZYGOTOWANIE:
Mango obierz, pokrój w kawałki i wrzuć do blendera wraz z obranym i pokrojonym bananem. Zalej sokiem z ananasa (ja użyłam sokowirówki, alternatywną opcją jest kupienie gotowego soku jednodniowego). Na sam koniec dodaj skórkę z cytryny.
IMG_4808
IMG_4801
Mango – jest bogatym źródłem minerałów i witamin. Dostarcza organizmowi dużo błonnika i białka, a także mangiferynę. Mango zawiera przede wszystkim pektyny, czyli włókno pokarmowe rozpuszczalne w wodzie. Dostarcza do organizmu także niewielkie ilości celulozy. Bogate wartości odżywcze sprawiły, że owoc dołączył do grona najbardziej pożywnych produktów świata.
Banan – Zawierają m.in. potas. Są równiż źródłem witaminy C i błonnika. Daje to poczucie sytości i ogranicza spożycie przez nas innych, bardziej tuczących pokarmów. Ponadto skrobia zawarta w lekko niedojrzałych, zielonkawych bananach tworzy wyścielenie błony śluzowej żołądka, dzięki temu chroni ją przed działaniem soku żołądkowego.
Ananas – Bromelaina zawarta w ananasie wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, dlatego z powodzeniem jest wykorzystywana w medycynie sportowej, w celu leczenia obrzęków pourazowych, głównie stanów zapalnych stawów. Doskonale sprawdza się w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. Dodatkowo ułatwia usuwanie z organizmu nadmiaru kwasu moczowego.
Skórka z cytryny –  zwalcza drobnoustroje, zakażenia bakteriami oraz grzybami. Jest skutecznym środkiem przeciwko ludzkim pasożytom i robakom. Reguluje tez ciśnienie krwi, kiedy jest ono za wysokie oraz działa jako środek przeciw depresjom, stresom czy zaburzeniom nerwowym.

kcal_dzial

TABELA KALORII

[table id=3 /]