JAK NAKARMIĆ DZIECI W RWANDZIE?

Dzisiaj o zakupach, ale… trochę innych niż zwykle, bo dzięki tym zakupom, nie tylko mam niezbędniki na kolejną podróż, ale też pomagam nakarmić głodne brzuszki dzieci w Rwandzie.

Jak? W bardzo prosty sposób! Tuż przed wyjazdem, wybrałam się do sklepu RTV EURO AGD, który jest partnerem akcji Światowego Programu Żywnościowego ONZ, czyli World Food Programme (WFP). Za każdą transakcję kartą płatniczą Mastercard (lub Maestro) w tej sieci, firma Mastercard przekaże równowartość jednego obiadu na rzecz World Food Programme. Jak wiele dzieci w Afryce jest niedożywionych, wiem doskonale ze swoich podróży, a Wy na pewno z niejednego reportażu. To straszne i trochę niesprawiedliwe, że my mamy wszystkiego pod dostatkiem, a nasi rówieśnicy czy dzieci nie.

World Food Programm

Idąc do szkoły każdego dnia, miliony dzieci czynią krok w kierunku wyjścia z ubóstwa. Ale żadne dziecko nie może zrobić takiego kroku będąc głodne. Dziś dzieci w Polsce idą po wakacjach do szkoły, ale czy dzieci w innych częściach świata też dostaną taką szansę? Możemy w tym pomóc w prosty sposób – biorąc udział w akcjach takich jak ta WFP.

A co dzieje się z tymi dziećmi, kiedy dorosną? Przedstawiciele World Food Programme odwiedzili dziewięcioro z nich. To dziewięcioro dzieci, które pokonały głód i osiągnęły wspaniałe rzeczy właśnie dzięki WFP. Czy wiecie, że wśród nich są m.in. maratończyk oraz zdobywca Everestu? Wszystkie historie możecie przeczytać [TUTAJ]

World Food ProgrammIMG_4593

Zależy mi, żebyście dowiedzieli się, że przy pomocy swojej karty płatniczej możecie zapewnić dzieciom zdrowe posiłki, dające im energię i siłę, potrzebne do nauki. Nie musicie przelewać żadnej kwoty! Wystarczy do 25 września iść na zakupy do RTV EURO AGD, kupić choćby najmniejszą rzecz i zapłacić kartą Mastercard.

Ja kupiłam przejściówkę do kontaktu oraz mobilny router do internetu na kartę SIM, którego używam w podróży. Ten zakup, podobnie jak wszelkie inne opłacone kartą, pozwolą sfinansować jeden posiłek dla dziecka w Rwandzie.

IMG_0817male

Tak niewiele trzeba, żeby pomóc! Mam nadzieję, że i Wam uda się dołączyć do akcji.

MasterCard