Jak poradziłam sobie z Zespołem Suchego Oka?
Wiele razy, oglądając moje instastories pytałyście, co mi jest z oczami, czemu często są podrażnione albo łzawią. W sumie sama wcześniej nie zastanawiałam się na tym. Myślałam, że może po prostu tak mam. Chyba nie przeszło mi przez myśl, że mogę mieć coś takiego jak zespół suchego oka i , że może warto byłoby sięgnąć po krople do oczu.
systane5
A co to takiego ten zespół suchego oka? Na pewno każdy z Was nie raz odczuwał dyskomfort związany z  widzeniem i kondycją oczu pieczenie, łzawienie,  uczucie piasku pod powiekami czy zamazany obraz.  To typowe objawy tzw. zespołu suchego oka. Mnie najczęściej dopada to w samolocie podczas długich lotów, gdzie powietrze jest bardzo suche, ale też wtedy, gdy zbyt długo wpatruję się w ekran monitora czy smartfona. To dotyczy raczej nas wszystkich.
systane12
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, to oczywiste, że oczy bolą, jak są zmęczone. Jednak, gdy kilka razy zwróciliście mi uwagę, że mam zaczerwienione oczy na instastories , dało mi to do myślenia. Zaczęłam interesować się jakimiś środkami  zaradczymi i okazało się, że SYSTANE COMPLETE to jest to co może być moim zbawieniem. Krople pomagają w odtworzeniu warstwy lipidowej filmu łzowego i stabilizują ją, chronią też warstwę mucynową i uzupełniają warstwę wodną.
systane3
 Teraz noszę w torebce buteleczkę kropli SYSTANE na wszelki wypadek. Nie nadużywam ich,nie biorę prewencyjnie, dopiero wtedy, gdy już rzeczywiście coś z moimi oczami jest nie tak. Ulga przychodzi szybko. Chwila odpoczynku i znów można zasiadać do komputera.

systane1male

Podobne rzeczy przytrafiają się też podczas nocnej jazdy samochodem, długiego czytania czy na plaży, gdy jest upał i do tego wieje wiatr. Po kropelce SYSTANE COMPLETE do oka można jechać dalej. Buteleczka starcza na 3 miesiące od jej otworzenia. 
Czy mieliście podobne problemy? Czy próbowaliście wypróbować właśnie krople?
systane7