EXPRESSIVE EYE BROW step by step

Po ostatnim BEAUTY wpisie doszłam do wniosku,że chyba takie wpisy są bardzo przydatne. Wasza aktywność była naprawdę ogromna. Dlatego postanowiłam,że raz na jakiś czas pojawi się na moim blogu wpis z tej serii.Jeśli chciałybyście zobaczyć jakiś konkretny MAKE UP, śmiało piszcie w komentarzach.
Po ostatnim wpisie zauważyłam,że najbardziej kontrowersyjnym elementem były moje brwi. Jedne z Was były zachwycone, dla innych były zbyt mocne dla mojej delikatniejszej urody. Zainspirowana wyglądem i urodą Cary Delevingne, ostatnimi czasy chciałam spróbować właśnie z takimi brwiami. I czuje się z nimi świetnie, aczkolwiek mam świadomość, iż mocno przyciągają wzrok. Brwi, to chyba jedyna część ciała, która im grubsza tym lepsza 🙂 Czy ktoś się ze mną zgodzi? Jak takie zrobić? Dowiecie się w tym poście.
Czego używacie do malowania brwi? Cienia, kredki? Zobaczcie czego użyłyśmy razem z moją makijażystką Agnieszką Rudzińską /Phenomenee. Jaką mascarę do rzęs wybrać, aby dała efekt “firanek “. Czytajcie do końca:)

KROK 1.
Część z Was pewnie w ogóle pomija malowanie brwi,sądząc,że ma wystarczająco wyraźne. Jednak gdy popatrzymy na całość ma się wrażenie, ze jednak czegoś brakuje. I w tym momencie pragnę Wam pokazać jak bardzo ważne są brwi w każdym makijażu. To tak naprawdę one nadają charaktery naszej twarzy i kończą dzieła całego makijażu oka. 
Mocna brew

  1. Żeby uzyskać efekt mocnych brwi, potrzebujemy jedynie chwile skupienia i precyzji. Możemy je zastosować niemalże przy każdym makijażu, aczkolwiek najlepiej wyglądają w połączeniu z delikatnym makijażem oczu. Musimy mieć wówczas na uwadze, że takie brwi będą skupiały uwagę głównie na sobie, dlatego warto je wybrać jako jeden mocny akcent.
  1. Zabierzmy się za nie od usunięcia zbędnych włosków. Ale tylko jeśli jest ich niewiele, bo w trakcie makijażu nie należy robić całej regulacji brwi, gdyż możemy podrażnić oko. 
  1. Następnie polecam uczesać brwi specjalną szczoteczką, kierując je ku górze i tym samym przygotowując je do nadania im odpowiedniej formy.  
  1. W celu nadania brwiom właściwego kształtu, zacznijmy od zarysowania sobie ich dolnej linii bardzo cieniutką kreseczką kredką do brwi lub aqua eye brow. To ona będzie naszą podstawą w budowaniu pozostałego kształtu brwi. Należy pamiętać o zachowaniu proporcji tj. 2/3 do 1/3. 
Później skośnym pędzelkiem rozcieramy ku górze wcześniej narysowaną kreseczkę i bardzo uważnie pilnujemy proporcji , tak aby obydwie brwi były równe.
  1. Następnie bierzemy głęboki oddech bo najtrudniejsze przed nami 😛 zawsze wykorzystuje ten moment na poprawki. Uznałam,że w tym przypadku mocniej wytuszuje rzęsy by bardziej współgrały z intensywnością linii brwi.
  1. Aplikujemy na dłoń trochę kosmetyku do brwi by mieć lepszą możliwość aplikacji kosmetyku na pędzelek. Ponownie bierzemy skośny pędzelek i nabieramy na niego kosmetyk w niewielkiej ilości. Ja zastosowałam moją ukochaną perełkę do brwi czyli produkt tj. Aqua Brow firmy Make Up For Ever. 
Rysujemy nim pionową kreskę w wewnętrznych partiach brwi, określającą pożądaną    grubość przyszłych brwi aby było tak :
  1. Następnie ponownie nabieramy na pędzelek trochę kosmetyku i zaczynamy aplikować go tak aby wypełni wszelkie prześwity skóry i niedociągnięcia. 

Najlepiej jest wyjść od naszej „podstawy” czyli od kreseczki narysowanej na początku makijażu brwi i kierować pędzelek ku górze, zaczynając od wewnętrznych partii brwi, aż do jej załamania. 

A od jej załamania zmieniamy kierunek pędzelka  i w tym momencie powoli zakańczamy brew stopniowo ją zwężając. Zadbajmy o to aby linia brwi w zewnętrznych partiach nie była „rozczapirzona”. To doda jej schludności.
  1. Staramy się je wyrównać, żeby były takie same. (Co wcale nie jest takie proste drogie Panie). Polecam więc jeszcze parę razy zerknąć, czy aby na pewno jest równo i poprawiać do czasu aż nie uznamy, że już osiągnęłyśmy wszystko co w naszej mocy. Bądźmy precyzyjne
  1. I cieszmy się nowym, odważnym wyrazem! Do dzieła dziewczyny, wypróbujcie ten sposób.


   MASCARA | Max Factor Excess Volume Extreme Impact , EYE BROW | Aqua Brow firmy Make Up For Ever