PIELĘGNACJA CIAŁA W CIĄŻY

Dużo mówi się o szczególnej pielęgnacji ciała w ciąży i matek karmiących…

Wiele z Was pytało mnie o to często – jakich kosmetyków do pielęgnacji ciała podczas ciąży używałam.

Sama po raz pierwszy stałam się klientem tego segmentu kosmetycznego i przyznam szczerze, trochę nie wiedziałam co zrobić z ilością i rozmaitym wyborem kosmetyków dla kobiet w ciąży i karmiących –  czy każdy z nich będzie mi potrzebny, czy będę musiała je wszystkie zabierać w każdą moją podróż (ile będzie ważył mój bagaż?!) no i który produkt wybrać?

IMG_4549

Fot. Soni Marie

Przyzwyczajona do zawsze spakowanej kosmetyczki, w razie wyjazdu, stawiam na jakoś, nie ilość produktów. Tak samo stało się w przypadku wyboru moich kosmetyków do pielęgnacji w czasie ciąży.

Kiedyś koleżanka wspomniała mi o kosmetykach YOSKINE i teraz nadarzyła się okazja, by je przetestować. Profesjonalna seria oparta na japońskich technologiach (chyba każda z nas marzy o poznaniu sekretów urody Japonek!) przebadana przez dermatologów i ginekologów towarzyszyła mi podczas nowego wyzwania.

IMG_4545

YOSKINE OKASAN MAMA

Oczywiście jak każda dbająca o swoje ciało kobietą panicznie bałam się rozstępów. Wiem, że zazwyczaj są one genetyczne ( moja mama na szczęście pomimo bliźniaków, ich nie miała), ale ja wolałam dmuchać na zimne i jadnak zadbać o odpowiednią pielęgnację w tym okresie.

IMG_4552 a

NAILS | NEONAIL

Moje must have to: – Koncentrat Przeciw Rozstępom (redukuje widoczność nowych “tygrysich pasków” i niweluje powstawanie nowych),

– Masło do Ciała Zwiększające Elastyczność Skóry (o nawilżenie skóry dbam zawsze, tym razem z dodatkiem odżywczego masła Cupuacu z Amazonii)

– Balsam Ujędrniający do Biustu (zapobiega wiotczeniu skóry, łagodzi obrzmienia i bolesność)

IMG_4555

3 kosmetyki, które znajdowały się w moim bagażu podczas podróży, towarzyszyły mi w czasie ciąży jak i teraz. Kompleksowa pielęgnacja, która pomaga wcielić się w nową rolę – mamy. Oczywiście jak we wszystkim bardzo ważna jest systematyczność. Ja kosmetyki stosowałam dwa razy dziennie, bez wyjątku! Wolałam nie zmyć makijażu niż się nie posmarować. Chyba się opłacało, bo nie przybyło mi podczas ciąży ani jednego rozstępu!

IMG_4566-side

Serię YOSKINE OKASAN MAMA znajdziecie w drogeriach Douglas i na douglas.pl

Jakie są Wasze doświadczenia związane z pielęgnacją ciała w ciąży? Koniecznie dajcie znać!