JAK ZORGANIZOWAĆ TREKKING NA WULKAN?

Sunrise lover and dream catcher…

I gdy myślisz, że już widziałeś i zapisałeś w szufladach swojej pamięci wszystkie najpiękniejsze zachody i wschody słońca,  drepczesz sobie nocą na balijski wulkan Batur i nagle widzisz to czego nawet się nie spodziewasz… Ogrzewają twoją twarz promienie leniwie budzącego się słońca, a oczom ukazuje się coś, co stawia Cię w niemałe osłupienie – najwyższy balijski wulkan Agung (tak, to dokładnie ten sam, który ponad rok temu wywołał sporo zamieszania!)… To są właśnie te chwile, dla których wiesz, że WARTO…

Jak to się zaczęło, że znalazłam się na tym trekingu, jak go zorganizować, ile trwa i w jakich ubraniach najlepiej się wybrać? Przeczytajcie jak i dlaczego tak bardzo warto wybrać się na wulkan Batur!

IMG_9469 2

LEGGINS | 4F , JACKET | 4F

Szczerze mówiąc, mimo tego, że wiele razy widziałam wulkan Batur z oddali, jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby wybrać się tam na trekking, myślałam: “ot turystyczna atrakcja”… Tym razem będąc na Bali miałam szczególny powód, by w końcu spróbować, ponieważ byłam tuż przed wyprawą górską na Puncak Jaya w Papui. Uznałam, że trekking będzie częścią przygotowań. Zdecydowanie to była lepsza z decyzji!

Zrzut ekranu 2019-03-25 o 14.35.59

Co warto wiedzieć o trekkingu na wulkan Batur? Oto kilka informacji!

*Batur to aktywny wulkan! Ale spokojnie 😉

* Trekking nie jest niczym bardzo trudnym – myślę, że każdy odrobinę sprawny fizycznie tam wejdzie.

*Na trekking organizowane są wycieczki, ponieważ można tam wejść tylko z licencjonowanym przewodnikiem. To nic skomplikowanego – wycieczkę możecie wykupić w każdym miejscu gdzie są takie “mini-biura podróży”, stoiska z wycieczkami etc. czy po prostu przez Internet. Podaję Wam jedną ze stron, gdzie można taką wycieczkę zarezerwować – KLIKNIJ TU , jednak – uwaga! Ja na miejscu zapłaciłam za nią co najmniej połowę mniej, także próbujcie! 🙂

IMG_3132 2

* Na szczycie jest oczywiście chłodniej niż na ziemi (a na Bali jest gorąco, prawda? 🙂 Temperatura to ok. 16- 20 stopni. To dla mnie taka odmiana od przeraźliwego mrozu w górach, puchowej kurtki i otaczającego śniegu. Ja ubrałam sportowy komplet funkcyjny od 4F i buty do trekkingu.

*Startuje się o 4 rano, by dotrzeć na wschód słońca o 6. To zdecydowanie różnica w porównaniu do sąsiadującego wulkanu Agung (3142 m n.p.m.), na który trzeba się wspinać ponad 8 godzin! Tak jak wspomniałam wejście na ten moment jest niemożliwe.

Wschód słońca na Baturze to jedna z rzeczy, którą zdecydowanie warto odbyć będąc na Bali. Cudowne ciepłe słońce, malownicze kolory i stada małpek towarzyszące na szczycie – czy potrzeba czegoś więcej?!

IMG_1645

PS. Komu się nie udało obejrzeć wtedy LIVE ze szczytu, a chciałby zobaczyć ten spektakularny wschód słońca i jak wyglądała cała wędrówka, zapraszam w Instastories do wyróżnionych relacji!  (www.instagram.com/whatannawears)

Zrzut ekranu 2019-03-14 o 16.32.20

Koniecznie dajcie znać jeśli będąc na Bali zdecydujecie się pójść na trekking!