1% podatku kobietom

Każda z nas jest wyjątkowa, każda ma za sobą wiele przejść, każda ma problemy, a w tym pięknym dniu powinnyśmy zadbać o siebie nawzajem! Korzystając z okazji, że wiele z Was może jeszcze nie rozliczyło PITu, albo po prostu chciałoby wesprzeć kobiety znajdujące się w cięższej sytuacji życiowej pomyślałam, że zbiorę Wam w jednym miejscu kilka fundacji i stowarzyszeń, które zasługują w ten wyjątkowy dzień na uwagę.

Wiele z Nas potrzebuje podania ręki, aby rozwinąć skrzydła, bądźmy dla siebie wiatrem w żagle i największymi motywatorkami!

Poniżej znajdziecie Fundacje i Stowarzyszenia pomagające samotnym matkom, bezrobotnym kobietom, amazonkom, ale też takie które walczą o nasze prawa dla lepszej przyszłości! Znajdziecie tu ogromne i prężnie działające fundacje, ale też malutkie, które posiadają niewielkie budżety. Poniżej wybrana przeze mnie 10, tak abyście mogły zapoznać się z każdą z nich!

 1. Centrum Praw Kobiet
 2. Fundacja Feminoteka
 3. Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiet
 4. Stowarzyszenie AMAZONKI
 5. Fundacja Pomoc Kobietom i Dzieciom
 6. Stowarzyszenie WAGA
 7. Fundacja Pomocna Mama
 8. Kwiat Kobiecości
 9. Fundacja Przestrzeń Kobiet
 10. Fundacja Domy Samotnych Matek z Dziećmi w Kraśniewie

JAK PRZEKAZAĆ 1%?

 1. Wejdź na podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT
 2. Potwierdź tożsamość
  • Wpisz swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017, kwotę przychodu z jednej z informacji, od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018 lub użyj profilu zaufanego
 3. Sprawdź dane
  • zaakceptuj zeznanie bez zmian i pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO)
  • jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, zmień sposób rozliczenia na:
   z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci
  • zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku – NAZWA FUNDACJI
  • zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę
  • dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne lub z tytułu użytkowania internetu, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE)
  • odrzucić przygotowany PIT i rozliczyć się samodzielnie w innej formie. W tym przypadku Twój e-PIT proponowany przez urząd nie będzie brany pod uwagę
  • możesz też nie zrobić nic wówczas 30 kwietnia Twoje rozliczenie zostanie uznane za złożone
 4. Zaakceptuj i wyślij zeznanie
 5. Pobierz UPO 🙂