RELAX WITH ROXY – YOGA

Kochane dziś przygotowałam dla Was kilka moich ulubionych pozycji jogi ułożonych w jedną sekwencję. To są ćwiczenia, które wykonuję najczęściej. Co prawda nie jestem zawodowcem i specjalistą w tej dziedzinie, ale lubię czasem mieć chwilę tylko dla siebie. Wtedy skupiam się na moim ciele i oddechu. Joga wymaga od nas wiele cierpliwości. Jednak kiedy mam ochotę się wyciszyć przystępuje do tych figur najlepiej na plaży przy wschodzie słońca.

Zaczynamy standardowo od wdechów i wydechów. Otwieramy i zamykamy klatkę piersiową.

IMG_2720

IMG_2721
IMG_2722

Na początku rozciągamy ręce, ponieważ kilka pozycji wykonujemy z naciskiem na tę część ciała

IMG_2753

1. POZYCJA WOJOWNICZKI

Przejdź do szerokiego rozkroku.Wyciągnij ramiona do boku i rozszerzaj je mocno. Następnie na wdechu podnieś ramiona do góry, tak aby były równolegle do siebie. Ściągnij łopatki w dół, oddalaj ramiona od uszu. Odkręć ramiona na zewnątrz. Staraj się rozmieścić ciężar ciała między dwiema nogami i wyrównać linię bioder.

IMG_2776

IMG_2777

2. VIRKSASANA

Stań w rozkroku zegnij lewą nogę w kolanie i umieść piętę na prawym udzie jak najbliżej krocza dociśnij mocno stopę do lewego uda i wnętrzem uda naciśnij na stopę. Podnieś ręce równolegle do ziemi, wnętrza dłoni skieruj do sufitu i na wdechu wyciągając się z bioder podnieś ręce do góry. Wyciągaje ręce i tułów ku górze

/p>
IMG_2732

joga

3. STANIE NA GŁOWIE

Ułóż łokcie mniej więcej na szerokość barków.Spleć szczelnie palce tak złożone dłonie umieść na macie, dociskając nadgarstki i łokcie mocno do podłogi. Opuść głowę w kierunku ziemi, pamiętając że szyja musi być wyciągnięta a łopatki rozszerzone. Oprzyj czubek głowy i zbliż głowę do dłoni. Powoli wyprostuj nogi. Unieś biodra i łopatki a następnie podejdź stopami jak najbliżej głowy. Pięty powinny być uniesione do góry. Twoje ciało powinno wygiąć się w literę „V”. Pozostań w tej pozycji przez kilka oddechów.

IMG_2844

4. HALASANA

Połóż się wygodnie na macie z głową na ziemi. Odsuń barki od uszu. Przyciągnij podbródek w stronę klatki piersiowej. Wydłuż tylną część szyi, zrelaksuj głowę. Ugnij kolana unosząc je w stronę klatki piersiowej. Oprzyj dłonie mocno na podłodze i unieś wyżej tułów. Wyprostuj nogi, staraj się sięgnąć palcami stóp do ziemi.

IMG_2816

IMG_2821

5.BAKASANA

Stań w rozkroku na szerokość bioder i wykonaj skłon. Ugnij kolana,
ułóż dłonie na szerokość ramion. Nachyl się do przodu, ugnij kolana i przenieś ciężar ciała na ręce, oprzyj podudzia na ramionach, pozostawiając palce stóp na ziemi. Patrząc przed siebie odepchnij się delikatnie palcami stóp, aby przechylić się lekko do przodu i przenieś cały ciężar ciała na dłonie.

IMG_2761

IMG_2811
IMG_2850

TOTAL LOOK ROXY

fot. Justyna Gieleta