WHERE ANNA TRAVELS X WEDEL IN AFRICA

Dziś zapraszam Was do podsumowania mojej podróżniczej przygody z Wedlem i odkrywaniem razem 9 nowych smaków pralinek Wedlowskie Desery w 5 afrykańskich krajach. Wiem większość z Was pomyśli CO? Skurka i czekolada? Jednak nie oszukujmy się mimo to, że prowadzę zdrowy tryb życia – a może zwłaszcza dlatego – od czasu do czasu nawet ja pozwalam sobie na słodycze, do których mam ogromną słabość. Zwłaszcza do czekoladek! Dlaczego więc nie uczynić z kolejnego wyjazdu, kulinarnej podróży? Ja nie widziałam przeciwwskazań dlatego na miniony African Road Trip zabrałam ze sobą kilka pudełek pysznych Wedlowskich Deserów. Cieszę się z takich współprac szczególnie, że przynoszą one korzyści nie tylko mi, ale również wszystkim osobom, które miałam okazję poznać podczas drogi i które razem ze mną mogły poznawać nowe smaki.

wedell-kopia

PANNA COTTA – CLASSIC

Pierwszy smak odkryłam podczas obowiązkowego przystanku w Maroko, niesamowite klify niedaleko Dakhli. To był idealny moment na odpakowanie pudełeczka Classic. Tym razem padło na Panna Cottę, pyszne nadzienie z dodatkiem maliny. Cierpkość owoców i mleczna czekolada. Na nowo odkryłam smak tego deseru <3

panna

IMG_2561_male
IMG_2679_male
IMG_2491_male
IMG_2462_male
 

CRÈME BRÛLÈE – CLASSIC

Kolejny smak odkryłam razem z moją ekipą Hollycow, podczas długiej drogi po Afryce, podróżowaliśmy do Mauretanii przez Saharę. Kilka godzin spędzonych w busie naprawdę łączy. Cały czas wymienialiśmy się różnymi czekoladkami. Dla siebie wybrałam Crème Brûlée.

brulee

10407860_986371361449539_4218146436727601410_n

TIRAMISU – CLASSIC

Wiadomo, że kobiety kochają desery i wspólne towarzystwo. W gronie przyjaciół najlepiej smakuje Tiramisu z pudełka Classic. Moje koleżanki z St. Louis pokochały ten smak. Były zachwycone, co zresztą widać na zdjęciach.

senegal1-1IMG_3351_male

IMG_3360_male

DULCE DE LECHE – FUSION

To chyba najsłodszy smak ze wszystkich pudełeczek. Dulce de Leche to rozpływający się w ustach deser o smaku kajmaku. Jak widać smakował wszystkim, nie tylko mi. Dziewczyny były zachwycone niespodzianką i pozowaniem do zdjęć <3 To były moje ostatnie chwilę w Gambii. Dlatego postanowiłam podzielić się wszystkimi czekoladkami aby każdy mógł wybrać ulubiony smak

dulcedeleche-1

IMG_3765-male

IMG_3874_male

IMG_3897_male

COCOA & ORANGE – FUSION

Według mnie najbardziej wzruszające spotkanie podczas całej wyprawy. Baczni obserwatorzy mojego profilu na pewno pamiętają Hoję, biegaczkę z którą rok temu biegłam w gambijskim półmaratonie a 2 miesiące później przyleciałam z powrotem z nowymi butami dla niej. Tym razem odwiedziłam ją ponownie, od Hoji dostałam tę niesamowitą gambijską sukienkę, a ja podarowałam jej nasze polskie pralinki. Razem odkryłyśmy kolejny smak Cocoa & Orange Fusion. Hoja powiedziała, że w życiu nie jadła lepszych!

cocoa-orange

hoja-wedelCARAMEL & NUTS – FUSION

Po kilkunastu dniach w podróży z Gambii do Gwinei Bissau, nareszcie chwila relaksu na hamaku z mini deserkami. Taka chwila tylko dla mnie. Caramel & Nuts to idealne połączenie orzechów i karmelu, które uwielbiam.

caramel

CHOCOLATE MOUSSE & ORANGE – DARK

Długie kolejki i wielogodzinne czekanie na granicy Gambii to standard. Na chwilę postanowiłam wyskoczyć z busa i rozprostować nogi. Nie obyło się bez przerwy na coś słodkiego i tym razem wylosowałam Chocolate Mousse & Orange. Egzotyczna pomarańcza, która króluje w tych regionach to był idealny wybór.

IMG_8989

PAVLOVA DESSERT – DARK
Różowe jezioro to jeden z moich ulubionych punktów na mapie Afryki. Wiem, że Wy też uwielbiacie zdjęcia z tego magicznego miejsca. Chwilę relaksu „uczciłam” Pavlova Dessert, czyli moją ulubioną bezą połączoną z owocami lasu. Cóż… kolorystycznie pasowała idealnie

pavlova

IMG_3421_male

LEMON TART – DARK

Radość smakuje lepiej kiedy można się nią dzielić. Nikt nie cieszył się tak bardzo z czekoladek, jak te kochane łapki. Małym brzdącom słodka niespodzianka sprawiła chyba najwięcej radości. Wszystkim jednogłośnie najbardziej smakowała pralinka Lemon Tart. To zdjęcie to najsłodsze połączenie jakie widziałam <3

lemontart

12959964_586960771459477_477886274_n

Na koniec mam dla Was jeszcze jedną niespodziankę. Przygotowałam konkurs w którym możecie wygrać roczny zapas słodkości oraz busolę! Dodatkowo mamy 5 zestawów, w których skład wchodzą: busola i Wedlowskie Desery: Fusion, Dark i Classic.

Wystarczy, jeśli pokażecie nam:

„Jak spędzasz swoją słodką chwilę”

proszę o tagowanie zdjęć #slodkachwilazwedel #wedel oraz @whatannawers @e.wedel

1.Nagroda główna: zapas pralinek + busola

2. 5 nagród pocieszenia: praliny classic, dark oraz fusion + busola

Czas trwania konkursu: 06.05.16r. – 15.05.16r.

konkurswedel

REGULAMIN KONKURSU TUTAJ

Kochani dziękuję Wam za tak liczny udział w konkursie i gratuluje zwycięzcom :*

1.NAGRODA GŁÓWNA

kolorowa_mama

2.NAGRODY POCIESZENIA

ja.mmarianna

joanna_pogorzelska

wszechlinka

sylwiarring_decorose

my_plus_trzy