BEZPIECZNE OPALANIE PRZEZ CAŁY ROK

Przez cały rok, podczas swoich podróży staram się dzielić z Wami różnymi radami, które mogą się przydać przed urlopem lub wakacjami. Nie tylko pakowanie się przed wyjazdem, szukanie tanich lotów, ale również pielęgnacja i ochrona skóry przed słońcem. A wiem, że sporo z Was jeszcze jest przed upragnionym urlopem i wyjazdami do egzotycznych krajów, gdzie słońce grzeje mocniej. Zresztą, o ochronę skóry przed szkodliwymi promieniami słońca trzeba dbać przez cały rok! Słońce i nieprawidłowa ochrona przed nim, to niestety jedno z największych zagrożeń, jakie na nas czyhają. No może poza komarami w tropikalnych krajach 😉

IMG_6642male

Ludzie często słysząc ile mam lat są w szoku! Zwłaszcza, gdy jestem bez makijażu, gdzieś w podróży. Dlaczego? Bo moja skóra nie wygląda na swój wiek, a to dzięki temu, że wiem, jak ważne jest dbanie o nią. To skóra najczęściej informuje nas o czyimś wieku. Wszyscy kochamy być opaleni, ale nie wszyscy pamiętamy o tym, żeby właściwie chronić skórę. A już najbardziej boimy się kremów z wysokim filtrem. Dlaczego? Obawiamy się, że stosując te kremy wrócimy z wakacji bladzi.opalanie bali anna skura

Ja jestem właśnie przed swoją kolejną podróżą i mam świadomość, że kilka kremów z różnymi filtrami to mój kosmetyczny niezbędnik. Jak wiecie uwielbiam też olejki. Wiem, że wielu spośród Was dopiero teraz wybiera się na urlop. Często zarówno moi czytelnicy, jak i towarzysze naszych podróży pytają o to, co zrobić żeby opalenizna: pojawiła się jak najszybciej, nie była czerwona, utrzymała się jak najdłużej i aby po opalaniu nie schodziła skóra?

Może Was to zdziwi, bo niby edukacja dotycząca opalania wśród nas jest wysoka, ale… ciągle jeszcze spotykam się z opinią „nie smaruję się w ogóle, bo chcę być szybciej i bardziej opalony/-a”. Uwierzycie? W dobie tak powszechnego raka skóry, ktoś świadomie wystawia się na promieniowanie słoneczne?

what-anna-wears-laroche-002

 1/ odżywczy olejek przeciwsłoneczny LA ROCHE POSAY- ANTHELIOS XL SPF 50+  2/ fluid do twarzy LA ROCHE POSAY- ANTHELIOS XL SPF 50+ 3/ barwiący żel krem do twarzy LA ROCHE POSAY- ANTHELIOS XL SPF 50+


Jeśli chodzi o ciało zaczynam od SPF 30, stopniowo schodzę do SPF 10 i bardzo chętnie używam olejków. Tych, na których jest napis „wodoodporne” używam ponownie po kąpieli. Jeśli zdarzy się, że jakieś miejsce stanie się czerwone, wtedy automatycznie następnego dnia pod żadnym pozorem nie wystawiam go na promieniowanie słoneczne i zasłaniam ubraniem.

opalanie bali anna skura

Pamiętajmy o pielęgnacji skóry również po opalaniu. Kosmetyki „po” są miłym ukojeniem po całodziennej kąpieli słonecznej.

IMG_6622male

 | kojący balsam po opalaniu LA ROCHE POSAY- POSTHELIOS |

opalanie whatannawears bali

what-anna-wears-laroche-002

PRZETESTUJ PIERWSZY NA ŚWIECIE INTERAKTYWNY PLASTER UV

Pobierz aplikację TUTAJ#ZostanSkinCheckerem!

opalanie bali anna skura

A dla tych, którzy chcieliby zadbać o zdrowie swojej skóry polecam po prostu: filtr, butelkę wody, okulary i kapelusz. Z takim zestawem można cieszyć się bezpiecznymi wakacjami czy urlopem.

IMG_6630male

SWIMSUIT H.M.D.B. | BIKINI BLUE GLUE | SUNGLASSES POLAROID
FLIP FLOPS PEREŁKI Z BALI