POKOCHAJ PONIEDZIAŁKI

Poniedziałek rano? Chyba mało kto z nas lubi ten moment. Ale są na to sposoby. Co zrobić, żeby sobie umilić ten dzień, a zwłaszcza jego początek? Jakie są Twoje poranne sposoby na poprawienie humoru?

3male

DSC_8144 male

Moim rytuałem, obowiązkiem, celem, zadaniem, przyjemnością… jest trening. Dziś jestem już po. Skracam moment nieprzyjemnego poniedziałkowego wstawania do minimum. Szybko uciekam na siłownię – jak wiecie bardzo wcześnie, a dopiero po nim przychodzi czas na poranne rytuały. Prysznic, śniadanie (ten posiłek przed siłownią zwany pierwszym śniadaniem jem prawie na śpiąco, więc smaku i tak mało co pamiętam)

Za to po treningu mam już czas na swoje potrzeby. Mogę w spokoju zjeść i napić się pysznej herbaty. No właśnie…

pokochaj poniedziałki male

2 male

SWEATER | ALEXAGGESTYLE , FLATS | DEEZEE

A Wy jak się rozbudzacie? Wybieracie kawę czy herbatę? Jeśli herbata to jaka?

Zielona, czarna, owocowa? Liściasta, a może w wersji w torebce?

Pewnie lubicie je wszystkie i każdy ma swoją ulubioną.

 jest trening.

Czerwona herbata to moje nowe odkrycie, bo zawsze piłam zieloną. Dodatkowo wybrałam tą w wersji liściastej, której zaparzanie jest pięknym rytuałem. Jeśli mam mniej czasu sięgam oczywiście po torebki. Ale najbardziej lubię widok parzonej herbaty i rozwijających się liści.

czerwona i zielona herbata

DSC_8191male

Coś innego, dodatkowo równie bogatego w benefity, ponieważ czerwona herbata ma nie tylko właściwości wspomagające utrzymanie szczupłej sylwetki.

Dla wszystkich zaczynających swoje doświadczenie z tą herbatą, mogę polecić Pu-Erh marki Big-Active o smaku grejpfrutowym. Jest orzeźwiająca i szybko polubicie jej smak.

6male

Liście czerwonej herbaty Pu-Erh  Big-Active leżakują nawet 4 lata, dzięki czemu smak jest naprawdę autentyczny. Dobre samopoczucie, drobna pomoc urodowa i dobry smak to priorytet myśle,że każdej z nas.

Ostatni poniedziałkowy poranek umiliła mi również nowa pozycja w biblioteczce. “Boskie włoszki, które uwiodły świat” to opowieść o ikonach Italii, m.in Carli Bruni, Luisie Casati czy Katarzynie Medycejskiej. Bardzo lubię czytać biografie, a kontrowersyjne kobiety sukcesu są bardzo inspirującym tematem.

Jestem bardzo ciekawa jaką Ty herbatę pijesz? Może przyrządzasz ją w jakiś nietypowy sposób? A może znasz jeszcze fajniejszy sposób na rozpoczęcie tygodnia?