JAK PRZYGOTOWAĆ IDEALNE ZDJĘCIE NA INSTAGRAM

Bardzo często o to pytacie, więc postanowiłam przygotować zbiór kilku rad, które pomogą Wam nie tylko w prowadzeniu Instagrama, ale również w pamiątkowym fotografowaniu swoich wspomnień na co dzień!

1. PILNUJ CZASU!

Zdjęcia na swoich social media dodawaj ok.9 rano i od 19 do 21. Oczywiście pamiętaj o fotografowaniu w świetle dziennym o ile to możliwe 🙂 

gadzety instagram

NAILS | NEONAIL 

2. KWIATY i ROŚLINY

Wiadomo, że są dla mnie nieodzownym elementem na Bali, gdzie ich dostępność jest ogromna i potrafię nawet wykorzystać je do zdjęć w wannie (tak, są najbardziej magiczne!), ale na co dzień  używam nawet zielonych liści, np.monstera. Efekt jungli, dzikiej przyrody, nawet w domowym wnętrzu? Jestem na tak!

gadzety

RAMKA ZE ZŁOTYM NAPISEM | ZŁOTE PLAKATY

3. ZOOM NA DETALE

Zdjęcia z zoomem na pojedyncze rzeczy są co raz bardziej popularne. Właśnie wtedy bardzo lubię pokazywać biżuterię i akcesoria. Hot trend to miedziane zegarki. Doskonale wyglądają na zdjęciach! Dodatkowo mój FOSSIL Q 3.0 VENTURE FTW6005 sprawdza codzienną aktywność fizyczną i jestem na bieżąco z powiadomieniami z telefonu bez wyjmowania go z torebki! Przydatna funkcja podczas sesji zdjęciowej!

gadzety2

SMARTWATCH | FOSSIL Q 3.0 VENTURE FTW6005

#fossilQ #FossilFirst #zegarownia #fossilpoland

3. OŚWIETLENIE I GADŻETY

Najważniejsza sprawa! Wykonanie zdjęć przy słonecznej pogodzie nie jest najwyższym poziomem wyzwania, ale w pochmurny dzień może już tak być! Nawet świeczki pomogą stworzyć Ci ciepłą atmosferę zdjęcia. Co do gadżetów –  w prostocie siła.

Lubię wykonywać zdjęcia na białym futerku lub białej podłodze, ponieważ świetnie oddaje kolor przedmiotów. Kolory różowy i miętowy również świetnie sprawdzają się na zdjęciach.

gadzety do zdjec na instagram 3

KOSMETYCZKA, RÓŻOWY NOTES | TK MAXX , LIGHTBOX | NANU NANA , PLANER | POWIDOKI , PERFUMY | ARMANI ‘BECAUSE IT’S YOU’ 

4. NOTUJ SWOJE USTAWIENIA

Wydaje się śmieszne, ale jeśli chcesz utrzymać jednolitą kompozycję kolorystyczną na Twoim Instagramowym feed’zie warto zapisać w notatniku swoje ustawienia – oszczędność czasu!

gadzety do zdjec na instagram

BALERINY | DEEZEE , SKARPETKI | VANUKI , NOTESIKI | TK MAXX , ROZŚWIETLACZ | GUERLAIN

5. UWAŻAJ NA HASHTAGI! 

Pamiętaj o Shadow Ban – gdy używasz hashtagów, które są zablokowane przez Instagram, Twój profil nie pojawi się w głównym stramie! Warto też pamiętać, że mniejszą “oglądalność” przynoszą zdjęcia, gdy tagujemy je nawet #love.

gadzety do zdjec na instagram 2

Często pytacie też o moje ulubione aplikacje do edytowania zdjęć! Oto kilka z nich: VSCO, facetune i snapseed!

APLIKACJE NA TEL

Teraz zwracam się z prośbą do Was! Może Wy macie jakieś nietypowe fotograficzne rady? Jestem ogromnie ciekawa!