POSTANOWIENIA NOWOROCZNE – MAM TYLKO JEDNO!

Postanowienia noworoczne są bez sensu? Nie prawda! Będę taką kontrą dla tych, którzy tak uważają, a wiem, że jest ich sporo. Czemu o tym piszę, skoro do Nowego Roku jest jeszcze kilka dni? Dlatego, że za kilka dni Święta Bożego Narodzenia i to jest dobry czas właśnie na takie przemyślenia.

JESTEM ZDANIA, ŻE ABSOLUTNIE KAŻDY MOMENT JEST DOBRY,ŻEBY ZMIENIĆ SIEBIE CZY SWOJE ŻYCIE.

Czemu nie zrobić tego w Nowy Rok? Jeśli komuś pomaga ustalenie konkretnej daty, to czemu nie? Ja sama wole zacząć od okrągłej daty niż od takiego 31 🙂

postanowienia-noworoczne-1

KORONKOWY TOP | CUBUS , RÓŻOWY NOTES | TK MAXX , ZŁOTE DŁUGOPISY | KATE SPADE , ZŁOTY NOTES | BAN DO , 

Wbrew pozorom u mnie z motywacją do działania nie jest wcale tak łatwo, nie posiadam wewnętrznej motywacji ze stali. Zawsze znajdują ją na zewnątrz i codziennie zapraszam swoje ciało czy umysł do wysiłku. Ha! Ładne mi zaproszenie, no dobra czasem się zmuszam. Ale to “zmuszanie” nie jest zabarwione negatywnie, moje zmuszenie jest pozytywne. Pełne wiary i nadziei,że każdy wysiłek uświęca środki i zbliża mnie do celu. Kiedy odpuszczam, wiem, że muszę nadrobić. Kiedy nie chce mi się wstać na trening, gdy jestem w Warszawie myśle sobie “hej dziewczyno, korzystaj z tego, że masz dwa tygodnie, które możesz wykorzystać na trening, bo potem nie będzie okazji” . Gdy  budzę się na Bali i nie chce mi się wstawać na poranną jogę, myślę sobie ” masz tak wielkie szczęście ćwiczyć w takich okolicznościach przyrody, a jedynym powodem dla którego tego nie zrobisz ma być brak chęci wstania”? Mi to mega pomaga! I nie chodzi rzecz jasna o Bali, powtarzam sobie tak ZAWSZE, gdy mam jakąś nadarzająca się ku czemuś okazje. Jestem koło lasu, myślę, sobie ” taka okazja jest pochodzi po lesie, idź! W Warszawie tego nie będziesz mieć”. I tak dalej i tak dalej. Każdy powód i czas jest dobry,żeby zacząć.

ALE NIE TO JEST MOIM POSTANOWIENIEM NOWOROCZNYM. TO JUŻ POWIEDZMY OPANOWAŁAM.

postanowienia-noworoczne-1

KALENDARZ | EMPIK 

Każdego dnia moje życie mnie zaskakuje i ofiarowuje mi coś jeszcze lepszego. Ten rok był przepełniony takimi darami od życia, ale też bardzo zawiedli mnie ludzie. Ludzie, Ci bliscy z mojego otoczenia, zaufani… Mimo to, nie chce trzymać w sobie urazy czy złości. Chce się wyzbyć tych wszystkich złych emocji, które czasem niespodziewanie mnie nachodzą. Chciałabym nauczyć się żyć bez obrażania, gniewu i złości. I wierze,że to jest możliwe. Każdego dnia się tego uczę.

Uśmiechać się być szczęśliwą, być lepiej zorganizowaną, nie użalać się nad sobą ( ahahaha to ja 😛 )  nie odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę, żyć pełnią życia i łapać szczęście garściami , nie przejmować się opinią innych, robić to na czym naprawdę nam zależy. 

postanowienia-noworoczne-3

postanowienia-noworoczne-1

BYĆ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM, JUŻ NIE TYLKO DLA SIEBIE, ALE TEŻ PRZEDE WSZYSTKIM DLA INNYCH.  TO JEST WŁAŚNIE TO MOJE POSTANOWIENIE NOWOROCZNE.

Ludzie, którzy zawiedli to oczywiście maleńka kropla w wielkim oceanie. Cieszę się, że mogę obcować z ludźmi, którzy inspirują mnie do pomagania innym. Na każdej płaszczyźnie. Świata nie zbawimy? A ja myślę,że tak! Mam przyjaciółki, które zakładają fundacje i organizują prezenty dla dzieci z domów dziecka, mam przyjaciółkę, która robi sama pierogi na Święta a dochód z nich przeznacza na biedne i potrzebujące zwierzęta.. Tacy ludzie imponują mi niezmiernie i wywierają na mnie największe wrażenie.  Codziennie dostaje od życia tak wiele, ale też codziennie zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić, bo wydaje mi się, że to wszystko wciąż za mało. Chce pomagać zwierzętom, dzieciom tym naprawdę potrzebującym, śmiertelnie chorym, ale też tym co mam chce się dzielić z ludźmi, chcącymi rozwijać swoje pasje czy podróże  a potrzebujący na nie środków.

MOŻE TE ŚWIĘTA TO JEST DOBRY MOMENT, ABY ZROBIĆ COŚ DOBREGO DLA INNYCH?

Moim wielkim marzeniem w tym roku była też możliwość podziękowania Wam w wyjątkowy sposób za to,że  tu ze mną jesteście. I za to, że na codzień cieszycie się moim szczęściem z tego, gdzie akurat przebywam. Moim wielkim marzeniem było zabrać jedną z Was w podróż marzeń w jedno z miejsc do których jeżdżę i które kocham. Los kolejny raz ofiarował mi coś więcej, bo pozwolił zabrać, aż dwie z Was. I obiecuje sobie i również, Wam, że w przyszłym roku będę kontynuować to marzenie!

Poświęć więcej czasu tym, którzy na to zasługują, postaraj się miej sięgać po telefon w ich towarzystwie ( nie, absolutnie nie karze Ci z niego nie korzystać! I kto to mówi ) Ale doceń czas, który druga osoba Ci poświęca i na chwile postaraj się nie zerkać w telefon.

postanowienia-norowoczne

KUBEK | HOME&YOU 

Jeśli myślałeś kiedyś o kupnie Smartwacha, to FOSSIL Q FTW2111 ma on jedną ( ma wiele, ale ta jest zdecydowanie towarzysko- przyjazna) delikatne wibrowanie w momencie, gdy dzwoni telefon. Nie musisz przerywać rozmowy ze swoim gościem, a jedynie dyskretnie możesz spojrzeć na powiadomienie na zegarku. Fajne prawda?

postanowienia-noworoczne-1

img_8415male

WATCH | FOSSIL Q FTW2111