7 SPOSOBÓW NA SZCZĘŚCIE

Bardzo często dostaję od Was wiadomości z prośbami o przepis na bycie… szczęśliwym. Tak, tak! To od razu po byciu fit i podróżach najczęściej pojawiające się pytanie!

Łączeniatrojka_2MANTLE & SKIRT  SUKNIE BOHOTOP | ZARA

Mam dla Ciebie kilka moich prostych rad. Może Cię zainspirują.

1. Znajdź chwilę dla siebie

Każdy z nas ma czasem takie okresy, że żyje w ciągłym biegu i zapomina o sobie. Pracuje od rana do wieczora, a gdy wróci z pracy z powodu zmęczenia robi wszystko szybko i automatycznie, żeby pozostało choć kilka godzin na sen.

GRAFIKA_2DRESS  SUKNIE BOHO

 Zapisz to w swoim kalendarzu i trzymaj się tego. Traktuj chwilę dla siebie jako zadanie tak ważne, jak każde inne. Niech na początek będzie to 10 minut każdego dnia, potem zwiększ czas. Tylko pamiętaj – chwila dla Ciebie oznacza, że w tym momencie całą uwagę i wszystkie myśli poświęcasz tylko sobie. Zero zmartwień, a wszystkie myśli dotyczące tego, co musimy jeszcze zrobić odkładamy na bok. Możesz wtedy na przykład włączyć swoją ulubioną muzykę, zapalić świeczki i wziąć odprężającą kąpiel.

2. Podróżuj

Nie byłabym sobą, gdybym w sposobach na szczęście nie wymieniła podróżowania 😉 Podróże uszczęśliwiają nie tylko z powodu możliwości odkrywania nowych, niesamowitych miejsc i poznawania inspirujących ludzi. Podróżowanie pozwala nabrać dystansu do swoich problemów, spojrzeć na życie z innej perspektywy. Czasami, gdy zmienimy miejsce, dociera do nas, że problemy, które zostawiliśmy w domu nie są w rzeczywistości takie straszne jak nam się wydawało.

grafika44

Nie trzeba brać dwutygodniowego urlopu i lecieć na drugi koniec świata. Na stronach Ryanair i Wizzair często można znaleźć weekendowe loty w promocyjnych cenach do różnych miast Europy. Nie trzeba też wyjeżdżać z Polski. Czasami może pomóc także wyjazd za miasto. Polska też jest piękna!

IMG_410999 MANTLE & SKIRT  SUKNIE BOHOIMG_41097

3. Ruszaj się

Na pewno znacie takie słowo jak… endorfiny. Tak, chodzi o hormony szczęścia! Endorfiny produkowane są m.in. podczas uprawiania sportu. Tak, więc znajdź odpowiedni sport dla siebie. Może to być bieganie, pływanie, jazda na rowerze… Cokolwiek, co tylko sprawia Ci przyjemność. Pamiętaj jednak, że endorfiny wydzielane są dopiero po 30 minutach od rozpoczęcia aktywności. Szczęście z uprawiania sportu jest podwójne, gdy oprócz dostarczania dawki endorfin, odczuwamy satysfakcję z dążenia do upragnionej sylwetki 😉

IMG_410910MANTLE & SKIRT SUKNIE BOHOTOP | ZARA

4. Spełniaj swoje marzenia i… marz dalej!

Od wielu lat masz swoją bucket list, ale leży ona od dłuższego czasu na dnie szuflady? Teraz pora ją wyciągnąć! Nie stworzyłaś nigdy takiej? Pora to zmienić! Stwórz listę rzeczy, których chcesz spróbować, doświadczeń, które chcesz przeżyć, miejsc, które chcesz odwiedzić! I spełniaj je wszystkie! Spełnianie swoich marzeń, nawet tych najmniejszych, nie tylko nas uszczęśliwia, ale daje poczucie kontroli nad swoim życiem. Wtedy czujemy, że życie należy do nas – i o to chodzi!

IMG_410955TROJKASKURA_4

5. Znajdź swoją pasję

grafika11MANTLE | ZARA, DRESS | SUKNIE BOHO

Wierzę, że każdy z nas potrafi znaleźć w swoim życiu coś, co sprawia mu niesamowitą przyjemność. Może to być dosłownie wszystko. Próbuj nowych rzeczy! Może coś, co na początku nie wydaje Ci się interesujące, stanie się Twoją pasją? Gdy już ją znajdziesz postaraj się każdego dnia wygospodarować czas tylko dla niej. Tak samo jak w punkcie pierwszym – zaplanuj czas na to, co lubisz robić.

trojkapolaczona_1

6. Zacznij uprawiać jogę

Joga pozwala uelastycznić nasze ciało, wyeliminować stres i napięcie. Pomaga także wprowadzić harmonię i równowagę do naszego życia. Nie musisz być profesjonalistką, by odczuć pozytywne efekty jogi. Zestaw dla początkujących da Ci takie same rezultaty. Potrzebujesz więcej argumentów? Joga uczy nas także cierpliwości i konsekwencji.  Tak więc do dzieła! (Jeżeli chcecie wypróbować kilka moich ulubionych pozycji – zapraszam tutaj)

grafika22

 7. Uśmiechaj się

Ostatnia, może nieco banalna wskazówka, ale ci, co ją praktykują na pewno przyznają mi rację. Uśmiech może odmienić nie tylko Twoje życie, ale życie innych. Na pewno lepiej się czujecie, gdy od samego rana spotykacie na swojej drodze samych uśmiechniętych ludzi. Nie pozwól, by codzienne drobne przeciwności psuły Ci nastrój. Zamiast tego uśmiechaj się! Uśmiechaj się do siebie i innych. Tak jak zalecał Ketut z książki Elizabeth Gilbert ,,Jedz, módl się, kochaj’’ –

,, Uśmiechaj się twarzą, uśmiechaj się umysłem, uśmiechaj się nawet wątrobą’’.

Sposobów na szczęście jest wiele, bo istnieje niezliczona liczba powodów, dla których możemy być szczęśliwi. Życzę Wam, żeby uśmiech widniał na Waszych twarzach dzisiaj, jutro i każdego kolejnego dnia 😉

A jakie są Wasze sposoby na szczęście?