JAK NAUCZYĆ SIĘ PIĆ WODĘ?

 

 Nie wiesz, jak pić więcej wody? 

Niby wiesz że minimum to 2 l , ale gdy o tym myślisz wydaje Ci się to nie możliwe i  ledwo wypijasz 2 szklanki dziennie?

Ja tez kiedyś tak miałam – podpowiem Ci jak sobie z tym poradzić.

pij-wodę-małe

BUKIET | PETITE ROSE FLOWERS

Pół roku temu, gdy postawiłam sobie challange, aby przygotować swoje ciało przed ważnym sejami, postawiłam na ciężki trening i… odwodnienie. Czemu?
 
Dzięki temu, mięśnie bardziej uwidaczniają się. Wtedy piłam najpierw 4 l a później nawet 8! Oczywiście pod ścisłym nadzorem specjalistów;) Nie rób tego sama w domu, to nie jest ani bezpieczne ani zdrowe 😉 Zobaczcie jak to było  <TUTAJ>
 
U mnie trwało to tylko kilka dni, było ciekawym, ale też trudnym doświadczeniem, bardziej chciałabym podkreślić fakt, że się da.
Jak wypić 1, 2, 3 l wody dziennie ?
O to kilka moich wskazówek. 
 1. Zawsze wybierz wodę!
Gdy jesteś u dentysty, na spotkaniu .. gdy słyszysz “napije się pani czegoś?” zawsze wybieraj wodę! Nie ważne czy masz ochotę akurat na kawę czy herbatę.
2. Notowanie 
Pomyśl sobie, że ta jedna szklanka wody, załóżmy 0,2 ml to Twój jeden krok do tych niezbędnych 2 litrów dziennie. Ja musząc wypić kilka litrów zapisywałam sobie w notatkach w telefonie każda najmniejsza szklankę wody. W restauracji wybierałam wrzątek zamiast herbaty (herbata wypłukuje nam wodę) i prosiłam kelnera, żeby odmierzył mi miarką jaka pojemność dokładna ma ów czajniczek. Wszystko razem sumowałam i przed snem “dopijałam” to czego mi brakowało.
 
Oczywiście prawidłowo jest rozłożyć całość na cały dzień i pić równomiernie.
 
3. Małe kroki
Każdy cel składa się z dziesiątek małych kroczków. Wejście na szczyt to wielomiesięczne przygotowania, zdanie egzaminu to wielogodzinna nauka. Tak samo z naszym piciem wody w ciągu dnia. Tutaj celem jest koniec dnia, gdzie ilość wypitej wody powinna zawsze się zgadzać 🙂
brita_11
4. Cierpliwość
Postaw sobie zawsze szklankę koło łóżka wypij ja za nim pojdziesz spać i gdy wstajesz. Nie łyka- wypij całą. Pomyśl sobie, że nie ważne czy Ci cię chce dalej pić, musisz ją wypić do końca tak samo jak musisz poczekać aż zupa się ugotuje czy pranie skończy prac,żeby wyjść z domu.
5. Przypomnienie
Pij wodę zawsze gdy sobie o tym przypomnisz, nie tylko wtedy kiedy chce Ci się pić.
Warto, aby woda miała w sobie dodatkowe minerały np. Muszynianka.
6. Systematyczność
Przed wyjściem z domu powiedz sobie – nie wyjdę dopóki nie wypije całej butelki.
Na treningu nie wyjdę stad za nim nie dokończę pić wody.
IMG_8155-1
 
7. Dzbanek / karafka 
Kup sobie ładny dzbanek lub karafkę wrzuć tam owoce zioła. Jeśli picie z plastikowej butelki nie jest dla Ciebie czymś przyjemnym czy atrakcyjnym wlewaj ją do karafki. Mi taka karafka bardzo umila prace, wtedy pije jedna szklankę po drugiej.
pij wodę
8. Butelka
 
Ale po co w ogole mieć wode w plastikowych butelkach? Nie dość, że to kosztuje, zwiększa nam ilość śmieci to jest nie przyjazne środowisku.
 
Ja od jakis dwóch lat używam butelki filtrującej ( tu nie wrzucamy już żadnych owoców do środka, ponieważ mogą wpłynąć negatywnie na działanie filtra) lub w domu dzbanka. Napełniam go kilka razy dziennie a potem przefiltrowana wode wlewam do karafki. Uwierzcie,że picie wody już nigdy nie będzie dla Was przykrym obowiązkiem a małym realizowaniem swoich celów.
 
Jeśli Twoim celem nie jest super sylwetka, zrob to po prostu dla swojego zdrowia.