JAK NAUCZYĆ SIĘ PIĆ WODĘ?

15 września 2017

 

 Nie wiesz, jak pić więcej wody? 

Niby wiesz że minimum to 2 l , ale gdy o tym myślisz wydaje Ci się to nie możliwe i  ledwo wypijasz 2 szklanki dziennie?

Ja tez kiedyś tak miałam – podpowiem Ci jak sobie z tym poradzić.

pij-wodę-małe

BUKIET | PETITE ROSE FLOWERS

Pół roku temu, gdy postawiłam sobie challange, aby przygotować swoje ciało przed ważnym sejami, postawiłam na ciężki trening i… odwodnienie. Czemu?
 
Dzięki temu, mięśnie bardziej uwidaczniają się. Wtedy piłam najpierw 4 l a później nawet 8! Oczywiście pod ścisłym nadzorem specjalistów;) Nie rób tego sama w domu, to nie jest ani bezpieczne ani zdrowe 😉 Zobaczcie jak to było  <TUTAJ>
 
U mnie trwało to tylko kilka dni, było ciekawym, ale też trudnym doświadczeniem, bardziej chciałabym podkreślić fakt, że się da.
Jak wypić 1, 2, 3 l wody dziennie ?
O to kilka moich wskazówek. 
 1. Zawsze wybierz wodę!
Gdy jesteś u dentysty, na spotkaniu .. gdy słyszysz “napije się pani czegoś?” zawsze wybieraj wodę! Nie ważne czy masz ochotę akurat na kawę czy herbatę.
2. Notowanie 
Pomyśl sobie, że ta jedna szklanka wody, załóżmy 0,2 ml to Twój jeden krok do tych niezbędnych 2 litrów dziennie. Ja musząc wypić kilka litrów zapisywałam sobie w notatkach w telefonie każda najmniejsza szklankę wody. W restauracji wybierałam wrzątek zamiast herbaty (herbata wypłukuje nam wodę) i prosiłam kelnera, żeby odmierzył mi miarką jaka pojemność dokładna ma ów czajniczek. Wszystko razem sumowałam i przed snem “dopijałam” to czego mi brakowało.
 
Oczywiście prawidłowo jest rozłożyć całość na cały dzień i pić równomiernie.
 
3. Małe kroki
Każdy cel składa się z dziesiątek małych kroczków. Wejście na szczyt to wielomiesięczne przygotowania, zdanie egzaminu to wielogodzinna nauka. Tak samo z naszym piciem wody w ciągu dnia. Tutaj celem jest koniec dnia, gdzie ilość wypitej wody powinna zawsze się zgadzać 🙂
brita_11
4. Cierpliwość
Postaw sobie zawsze szklankę koło łóżka wypij ja za nim pojdziesz spać i gdy wstajesz. Nie łyka- wypij całą. Pomyśl sobie, że nie ważne czy Ci cię chce dalej pić, musisz ją wypić do końca tak samo jak musisz poczekać aż zupa się ugotuje czy pranie skończy prac,żeby wyjść z domu.
5. Przypomnienie
Pij wodę zawsze gdy sobie o tym przypomnisz, nie tylko wtedy kiedy chce Ci się pić.
Warto, aby woda miała w sobie dodatkowe minerały np. Muszynianka.
6. Systematyczność
Przed wyjściem z domu powiedz sobie – nie wyjdę dopóki nie wypije całej butelki.
Na treningu nie wyjdę stad za nim nie dokończę pić wody.
IMG_8155-1
 
7. Dzbanek / karafka 
Kup sobie ładny dzbanek lub karafkę wrzuć tam owoce zioła. Jeśli picie z plastikowej butelki nie jest dla Ciebie czymś przyjemnym czy atrakcyjnym wlewaj ją do karafki. Mi taka karafka bardzo umila prace, wtedy pije jedna szklankę po drugiej.
pij wodę
 BUKIET | PETITE ROSE FLOWERS
8. Butelka
 
Ale po co w ogole mieć wode w plastikowych butelkach? Nie dość, że to kosztuje, zwiększa nam ilość śmieci to jest nie przyjazne środowisku.
 
Ja od jakis dwóch lat używam butelki filtrującej ( tu nie wrzucamy już żadnych owoców do środka, ponieważ mogą wpłynąć negatywnie na działanie filtra) lub w domu dzbanka. Napełniam go kilka razy dziennie a potem przefiltrowana wode wlewam do karafki. Uwierzcie,że picie wody już nigdy nie będzie dla Was przykrym obowiązkiem a małym realizowaniem swoich celów.
 
Jeśli Twoim celem nie jest super sylwetka, zrob to po prostu dla swojego zdrowia. 

Komentarze

 1. Dokładnie! Da się! Jak już raz zaczniesz, to wejdzie Ci to w nawyk. W kryzysowych momentach, kiedy kompletnie nie chce mi się pić wody, wkrawam sobie do niej owoce i piję, bo smakuje prawdziwymi owocami, a nie sztucznym aromatem.
  Kupiłam sobie też litrową butelkę na wodę i co rano wlewam sobie do niej wodę przefiltrowaną w dzbanku. Dzięki temu łatwiej mi odliczać ile już wypiłam, a ile jeszcze przede mną.

 2. Ewa pisze:

  Aby faktycznie nawodnić organizm, należy pić wodę z odrobiną soli ? 😉

 3. Andzia pisze:

  Wystarczy zmienić parę detali i już mamy dobry nawyk. Moim pierwszym krokiem było kupienie sobie filtra do wody. Teraz nie dość, że piję jej więcej, to jeszcze przestałam kupować słodkie gazowane napoje. Zmiana na plus!

  1. WhatAnnaWears pisze:

   O brawo! Napoje fuu!

 4. Marta pisze:

  Cześć!
  Bardzo niespójny ten wpis, intencje są oczywiście, jak najlepsze, ale z wodą to nie do końca tak działa. Nie chcę się teraz doktoryzować, ale nasz organizm jest najlepszym doradcą, kiedy chce nam się pić odczuwamy pragnienie, po co więc na siłę pić, gdy nie chce nam się pić? Kiedy dostarczymy jej za dużo, to organizm przestaje te biedną wodę magazynować, z resztą o tym wspominałaś przy okazji przygotowań do sesji. Woda jest w większości przyjmowanych przez nas pokarmów, zwłaszcza w owocach i warzywach i tam jest w najlepiej przyswajalnej dla nas formie. Ponadto, wodę pije się małymi łykami, nie ma więc sensu powtarzanie sobie ‘nie pij łyka, wypij całość’, bo to błąd.

  Oczywiście można by się nad tym rozwodzić jeszcze dłużej, w każdym razie chodzi mi o to, że to słynne hasło powtarzane od lat ‘trzeba pić co najmniej 2 l wody dziennie!’ to takie wielkie uogolnienie, które interpretujemy zbyt dosłownie 😉

  Pozdrawiam Cię serdecznie, proszę nie odbieraj tego, jak atak czy broń Boże.. Hejt!

  Buziaki!

 5. MartaK pisze:

  Aniu, postawiłaś chyba na ciężki trening i NAwodnienie? 😉
  Trzymam kciuki za sukcesy.

 6. Kasia L. pisze:

  Pije wodę cały czas około 2litry dziennie. Żadnych kolorowych niezdrowych napojów. Picie wody jest bardzo ważne.
  Piękna karafka i szklanka jaka to marka?

  1. What Anna Wears pisze:

   Karafka IKEA, szklanka ZARA HOME

Please enter an Access Token on the Instagram Feed plugin Settings page.